(En) (Pl)

Witaj na stronach katalogu monet obiegowych COINZ.eu

Internetowego katalogu obiegowych monet Europy! Na razie ograniczyliśmy go do prezentacji numizmatów z ostatnich kilkudziesięciu lat, ale jeżeli usatysfakcjonuje nas efekt końcowy, rozbudujemy katalog. Zostań z nami!

Dlaczego tylko monety europejskie?

Cóż, nasz zespół jest całkiem europejski, mnóstwo europejskich monet zalega w naszych szufladach, być Europejczykiem brzmi w dzisiejszych czasach dumnie, więc od Europy właśnie zaczynamy. I to nie tylko w sensie geograficznym, ale również kulturowym.

Dlaczego tylko nowe mennictwo?

Na początek wybraliśmy rok 1945 za datę otwierającą nasz katalog. Świat ogarnął długo wyczekiwany pokój. Narody ogłaszały niepodległość. Inne traciły suwerenność. Państwa zmieniały nazwy, wprowadzały nowe jednostki pieniężne. Od końca II wojny światowej przez europejskie ręce przechodziło ponad 2500 różnych typów monet obiegowych! Prezentacją tych numizmatów rozpoczynamy katalog.

Dlaczego tylko monety obiegowe?

Interesują nas monety jako oficjalnie wyprodukowane metalowe krążki, których wartość w momencie wypuszczenia była dokładnie ich nominałem. Nie znajdziesz u nas żadnych zakapslowanych produktów udających monety, przeznaczonych wyłącznie do reperowania budżetów mennic.

Zdjęcia awersów, rewersów i rantów!

Przedstawiamy co najmniej jedną reprezentantkę monet z każdego wyróżnionego typu. Jeśli jesteśmy w stanie, pokazujemy też wszelkie zmiany stempla awersu lub rewersu. Co więcej, prezentujemy Wam ranty! A do tego najciekawsze w pełnej długości!

Co jest przedstawione na tej monecie?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co przedstawiają monety? Skąd projektanci czerpali inspirację? Czy wykonali dobrą robotę? U nas znajdziesz faktyczne źródła natchnienia dla motywów mennictwa.

Jesteśmy tylko ludźmi.

Czekamy niecierpliwie na komentarze, podpowiedzi, poprawki i wszelkie wskazówki, które pozwolą ulepszyć katalog. Zapraszamy do komunikacji via e-mail oraz dyskusji na FORUM.

coins catalogue :: katalog monet :: münzkatalog :: catalogue de monnaies :: catálogo de monedas :: catalogo monete :: каталог монет :: κέρματα κατάλογος :: COINZ.eu

© 2010-2019 :: Adam Kubicki :: COINZ.eu :: Wszystkie prawa zastrzeżone.